ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,5285
EURO
1,9585
IMKB
59.495
ALTIN
392,68
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/34 ºC
Erzurum8/24 ºC
İstanbul23/31 ºC
İzmir24/36 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAHAR ŞENLİKLERİNDE FİNAL GECESİ
29 Mayıs 2010 / 18:37
Bayburt Üniversitesi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Bahar Şenlikleri 28 Mayıs Cuma akşamı yapılan final programıyla sona erdi.

Şenliğin son gününde de halkın şenliklere ilgisi oldukça fazlaydı. Gün boyu süren etkinliklerle coşkulu anlar yaşayan üniversiteliler ve Bayburtlular gece de şiir dinletisi, halk oyunları ekibinin gösterileri, semah gösterisi, ışık gösterileri ve ardından Selami Durmuş konseri ile farklı bir Bayburt akşamı ile Bahar şenliklerinin son akşamını yaşadılar.

Şenliklerin son akşamında Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu yaptığı konuşmada şenliklerin halk ile üniversite arasında kaynaşmayı gerçekleştirdiğini, zaman geçtikçe bu kaynaşmanın daha üst seviyelere çıkacağını belirtti. Bayburt Üniversitesinin üçüncü nesil bir toplum üniversitesi olduğunu vurgulayan Mollamahmutoğlu şenliklerde emeği geçenlere ve katılan herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu gecenin finalinde şenlik organizasyonunu gerçekleştiren Söğüt yapım organizasyon şirketi sahibi Ahmet Coşkun'a şenliklerin anısına üzerinde üniversitenin logosunun bulunduğu bir çini hediye etti. Coşkun da Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu'na bir bağlama hediye etti. Gecede Bayburt Üniversitesi marşı da çalındı. Marşı besteleyen Bayburt Üniversitesi müzik hocası Mecit Akyüz'e Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu tarafından bir plaket verildi.

Son gece zaman zaman yağan yağmura rağmen katılımcılar programları büyük bir ilgiyle takip etti.

Sami AYAN
B. Ü. Basın ve halkla İlişkiler Müşavirliği

Resimler için tıkla

 

 

Bu haber toplam 185 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER