ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,7808
EURO
2,5010
IMKB
54.055
ALTIN
721,03
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/28 ºC
Erzurum2/20 ºC
İstanbul19/25 ºC
İzmir18/36 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahar Şenlikleri Devam Ediyor (2.Gün)
26 Mayıs 2010 / 19:15
Bayburt Üniversitesi tarafından düzenlenen ve hafta boyu devam edecek olan 1. Bahar Şenlikleri etkinliklerinde ikinci gün de oldukça hareketli geçti...

Bayburt Üniversitesi tarafından düzenlenen ve hafta boyu devam edecek olan 1. Bahar Şenlikleri etkinliklerinde ikinci gün de oldukça hareketli geçti. Saat 14:00'da DJ gösterileri ve müzik eşliğinde coşan öğrenciler kampus içerisinde renkli görüntüler oluşturdular.

Saat 16:30'da Şair Zihni Kültür Merkezi çok sesli müzikle doldu taştı. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü Çok Sesli Koro-Orkestrası çalıp seslendirdiği çok sesli parçalarla Bayburt'ta farklı bir akşam yaşanmasına neden oldu. Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu ve Rektör Yard. Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın da katıldığı konserde Şair Zihni Kültür Merkezi tamamen doldu. Yer bulamayan bazı seyirciler programı ayakta takip etmek zorunda kaldı. Koro-orkestra programına Bayburt Üniversitesi Müzik Hocası Mecit Akyüz'ün sözlerini yazdığı ve bestelediği Bayburt Üniversitesi marşı ile başladı. Marşı öğretim üyeleri ve öğrenciler ayakta alkışladı. Ardından solo ve koro olarak çeşitli şarkılar seslendiren koro repertuarında 'Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa' ve 'Lüküs Hayat' gibi tanınmış eserlere de yer verdi. Bir buçuk saat süren konser programı sonunda Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu A.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yard. Doç Dr. Serhat Yener ve Koro Şefi Araştırma Görevlisi Emrah Lehimler'e ve plaket ve Bayburt Üniversitesi ambleminin bulunduğu bir çini hediye etti. Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu Bayburt halkı için bu konserin alışık olmadığı bir konser olduğunu önümüzdeki yıllarda halk ve sanat müziği korolarını da davet edebileceklerini söyledi. Konsere öğrencilerin yanında halkın da ilgi gösterdiği gözlendi.

Günün son etkinliği Dede korkut Kampüsündeki sinema gösterimi oldu. Saat 20:00'da başlayan sinema gösterimine Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu ve Rektör Yard. Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın yanında öğrenciler akademik ve idari personel katılırken çok sayıda vatandaşta gösterilen filmleri üniversitelilerle birlikte izledi. Bahar şenliklerinin ikinci gününde 'Nefes' ve 'Beyaz Melek' filmleri gösterildi. Etkinliklere her geçen gün halkın ilgisinin arttığı gözlerden kaçmadı.

Sami AYAN
B. Ü. Basın ve halkla İlişkiler Müşavirliği

Resimler için tıkla

 

Bu haber toplam 437 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER