ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,8495
EURO
2,4655
IMKB
52.093
ALTIN
680,50
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-9/9 ºC
Erzurum-18/1 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir1/17 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAHAR ŞENLİKLERİ MUHTEŞEM BAŞLADI
25 Mayıs 2010 / 00:04
Bayburt Üniversitesi 1. Bahar Şenlikleri muhteşem başladı. Merkez dede Korkut kampüsünde bu gün saat 13:30'da...

Bayburt Üniversitesi 1. Bahar Şenlikleri muhteşem başladı. Merkez dede Korkut kampüsünde bu gün saat 13:30'da şenlik meşalesinin yakılmasıyla başlayan Bayburt Üniversitesi 1. Bahar Şenlikleri güzel görüntülere sahne oldu. Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan şenlikler meşalenin yakılması ve kortejle devam etti.

Açılış konuşmasında öğrencilere sitem eden Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu katılımın daha fazla olmasını beklediğini ifade ederek, sosyal dönüşüm projesi çerçevesinde düzenlenen Bahar Şenliklerinin halkla üniversitenin bütünleşmesine katkı yapacağına inandığını ve şenliklerin bundan sonraki yıllarda geleneksel hale geleceğini belirtti. Ardından Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat'ı davet etti. Polat, yaptığı konuşmada öğrencilere belediye olarakta ellerinden gelen imkânları sunmakta olduklarını ve öğrencilerin sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını söyledi. Bayburt Üniversitesinin ilkini düzenlediği şenliklerin şehir için güzel bir faaliyet olduğuna değinen Polat şenliklerin halka açık olmasının da ayrıca faydalı olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu ve Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat birlikte şenlik meşalesini ateşlediler. Şenlik meşalesinin ateşlenmesinden sonra üniversite akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrencinin katıldığı kortej Trabzon Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde Dede Korkut Kampüsünden başlayıp Ak Şemsettin Caddesi üzerinden şehir merkezine, burada saat kulesinden dönerek Cumhuriyet caddesi üzerinden devam ederek yeniden Dede Korkut Kampüsüne vardı. Korteje ve mehteran takımına halkın yol boyu eşlik ettiği ve şenlik coşkuyu paylaştığı gözlendi.

Birinci gün akşam sinema gösterim programında 'kabadayı' ve 'Selvi Boylum Al Yazmalım' adlı Türk Filmleri yer aldı.

Sami AYAN
B. Ü. Basın ve halkla İlişkiler Müşavirliği

 

Resimler için tıkla

 

 

Bu haber toplam 381 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER