ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,8495
EURO
2,4655
IMKB
52.093
ALTIN
680,50
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-9/9 ºC
Erzurum-18/1 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir1/17 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Kerem Al Bayburt Üniversitesi Öğrenci Forumunda
14 Mayıs 2010 / 23:16
Bayburt Valisi Kerem Al bu gün Bayburt Üniversitesindeydi...

Bayburt Valisi Kerem Al bu gün Bayburt Üniversitesindeydi. Bayburt Üniversitesi Öğrenci Konseyinin davetlisi olarak öğrenci forumuna katılmak üzere Bayburt Üniversitesine gelen Vali Kerem Al burada Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, Genel sekreter Celal Akıl ve Genel Sekreter yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Okuyan tarafından karşılandı.

Saat 16:30'da Bayburt Üniversitesi mühendislik fakültesi amfisine geçilirken öğrenci forumu toplantısına Vali Kerem Al, Rektör Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu yanında Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Bolat, Vali yardımcısı Erdoğan Temizyürek, İl Emniyet Müdürü Mesut İnce, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra başlayan öğrenci forumunda Vali Kerem Al öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Bu buluşmanın geç kalmış bir buluşma olduğunu kaydeden vali Al, öğrencilerin şehirde yaşadığı sorunların yeterli iletişim kurulamadığından kaynaklandığını bundan böyle öğrenci sorunlarıyla daha yakından ilgileneceğini söyleyerek öğrencilerin şikâyet ve beklentileri ile ilgili notlar aldırdı.

Öğrenciler özellikle yaşadıkları, barınma, pahalılık, yakacak ihtiyacı, sosyal alanların eksikliği, ulaşım, sağlık, su, burs, halk-üniversite ilişkileri gibi konularda Vali kerem Al'a sorular yönelttiler.

Vali Kerem Al öğrencilerin sorularını dinlerken notlar aldırdı.

Öğrencilerin yakacak konusunda valiliğe başvurmaları halinde kendilerine yakacak yardımı yapılacağını ifade eden vali Al, geçen yıl bu konuda hiç müracaat olmadığı için ellerindeki kömürü ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi. Su ve dolmuşlarla ilgili sıkıntılar hakkında belediyenin çalışmaları olduğunu, belediyenin yaptığı yatırımlarla temmuz ayından sonra su konusunda rahatlama olacağını, dolmuşların yolcuları beklettiklerine ilişkin şikâyet üzerinde de gerekirse dolmuş sahipleriyle bir toplantı yapılarak sorunun giderilebileceğini söyledi. Vali Kerem Al ihtiyaç olması durumunda öğrenciler için yemek konusunda bir fon oluşturulabileceğini, sosyal alanlar konusunda projeler ürettiklerini ve bunları realize edeceklerini anlattı. Pahalılık konusuna da değinen Vali kerem Al, zaman içerisinde öğrenci sayısının artmasıyla alış-veriş merkezlerinin açılacağını, bunun getireceği rekabet ortamıyla da fiyatların düşeceğini söyledi. Halk-üniversite bütünleşmesi konusunda yaşanan sorunların zamanla aşılacağına inandığını, halkın bir üniversite kentinde yaşamanın getirdiklerine zamanla uyum sağlayacağını, öğrencilerin de halkın değerlerine saygılı olması gerektiğini vurguladı.

Yaklaşık iki saat süren ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen foruma katıldığı için keyif aldığını ifade eden Vali Kerem Al zaman zaman öğrencilerle bu tür toplantılarda buluşmak istediğini ve gençlik yıllarını hatırladığını söyledi.

Forum sonunda Bayburt Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu tarafından Vali Kerem Al'a plaket ve üniversitenin logosunun bulunduğu bir çini hediye edildi. Bayburt Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Fırat Aksoy tarafından da kendisine çiçek verildi.

 

Sami AYAN
Bayburt Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

Bu haber toplam 581 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER