ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,8495
EURO
2,4655
IMKB
52.093
ALTIN
680,50
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-9/9 ºC
Erzurum-17/1 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir2/17 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baybrut Üniversitesi Öğretim üyelerine Erasmus Eğitimi
12 Mayıs 2010 / 22:56
Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeleri Bayburt Üniversitesi Dış ilişkiler Ofisi ile Erzurum Atatürk Üniversitesi dış ilişkiler Ofisi'nin birlikte düzenlediği ERASMUS eğitim programına katıldılar.

Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeleri Bayburt Üniversitesi Dış ilişkiler Ofisi ile Erzurum Atatürk Üniversitesi dış ilişkiler Ofisi'nin birlikte düzenlediği ERASMUS eğitim programına katıldılar. Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Video-Konferans salonunda Saat 14:00'da başlayan program yaklaşık olarak iki saat sürdü. ERASMUS semineri Erzurum Atatürk Üniversitesi Dış İlişkiler Uzmanı Sertaç Hopoğlu tarafından verildi. Hopoğlu hazırladığı sunumlarla Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyelerine Erasmus programı konusunda bilgi verdi.

Sertaç Hopoğlu ERASMUS'un AB Ülkeleri üniversiteleri arasında gerçekleştirilen öğrenci, öğretim elemanı ve bilgi alışverişine dayalı bir program olduğunu, Avrupa üniversiteleri arasında öğrenci ve personel değişimini kapsadığını ifade ederek; “ERASMUS'un amacı AB ülkelerinde yükseköğretimin kalitesini artırmaktır. ERASMUS kapsamında AB ülkelerindeki 3000 dolayında ERASMUS üyesi üniversite ile bilgi paylaşımı mümkündür. ERASMUS programının bir diğer amacı AB yükseköğretim alanını ve bilgi toplumunu oluşturmaktır. ERASMUS'un sürdürülebilmesi için ERASMUS Üniversite yönetmeliği, iyi organize olmuş bir dış ilişkiler birimi ve kolay gezilebilir bir web sayfasına ihtiyaç bulunmaktadır.” Dedi.

ERASMUS kapsamında programa kayıtlı üniversiteler arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişikliği, öğrenci stajları, yoğun programlar ve ERASMUS Dil Kursları ile öğretim üyesi ve öğrenci hareketliliği sağlanıyor.

 

Sami AYAN
Bayburt Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler

 

Bu haber toplam 365 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER