ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,5625
EURO
1,9880
IMKB
53.721
ALTIN
400,99
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara8/29 ºC
Erzurum5/16 ºC
İstanbul14/27 ºC
İzmir13/27 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONURSULULAR GELENEKSEL KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU
21 Nisan 2010 / 11:48
İstanbul'daki Bayburt Konursulular Derneği bu yıl da yine farklı ve orijinal bir programa imza attı.

İstanbul'daki Bayburt Konursulular Derneği bu yıl da yine farklı ve orijinal bir programa imza attı. Kur'an-ı Kerîm'in nazil oluşunun 1400. ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizin dünyayı teşriflerinin 1439. yılı münasebetiyle Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde 18 Nisan Pazar günü bir araya gelen Konursulular manevi olarak farklı bir hava yaşadılar.

 

Kültür merkezinin Konferans Salonunu dolduran belde halkı için Dernek, Kaynarca ve Silivri'den gelecekler için araba tahsis etti. Program, sadece erkek ve kadınlara yönelik olmayıp, davet duyurusunda da ifade edildiği üzere çoluk-çocuk herkesin katılmasını sağlamaktı. Bu vesileyle programa iştirak eden herkes yanlarında küçük büyük çocuklarını da getirmeyi ihmal etmemişti. Çok uzun zamandır bir araya gelememiş hemşehriler için tam bir şölen havasında geçen programın herkes devamını istediler.  

 

Recep Çökerdenoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı program ilk önce Hafız Emin Çalhanoğlu'nun Kur'an-ı Kerim okuması ile başladı. Daha sonra Konursulular Derneği başkanı Murat Esentürk bir takdim konuşması yaptı. Konuşmasında Geleneksel hale getirilen Kutlu Doğum programına iştirak eden bütün hemşehrilerine teşekkür eden başkan, ileriki senelerde daha güzel programlarda buluşmayı ümit ettiğini ifade etti.

 

Fıtnat Şeyma Denizoğlu, Mehmet Emin Mercimek, Hamit Çökerdenoğlu'nun belirli aralıklarla okudukları şiirlerle programa farklı bir renk kattılar.

 

Hz. Peygamber için yazılmış naatlardan oluşan şiirlerin ilahi formundaki bestelerinin seslendirildiği programda, yine Hz. Peygamberden bahseden slayt gösterileriyle manevi hava doruk noktasına ulaştı.

 

Programın en anlamlı bölümlerinden birisi de bu yıl ikinci defa olarak yapılan çocuklara peygamberimizin Hadis-i Şeriflerinin okutulmasıydı. İlkokul çocuklarının her biri sahneye çıkarak ellerindeki hadisleri okudular. Programa katılan kasabanın yaşlıları da unutulmayarak sahneye çağrıldı ve hadis okuyan çocuklara Peygamber Efendimizin remzi olan gül takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Daha sonra Tarihçi Taceddin Kayaoğlu günün anlamına uygun bir konferans verdi.

 

Program Zeki Denizoğlu, Fethi Hafız ve Mehmet Memiş'in okudukları Kur'an-ı Kerim'le son buldu.      

 

resimler için tıkla

 

 

Kaynak: Resimler 69haber.com' dan alınmıştır.

 

Bu haber toplam 346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER