ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,5285
EURO
1,9585
IMKB
59.495
ALTIN
392,68
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/34 ºC
Erzurum8/24 ºC
İstanbul23/31 ºC
İzmir24/36 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karım Burda Durmamı İstedi (Mizah)
25 Mart 2010 / 23:30
Keriman Tevhit Ertuğrul Hanım'dan güzel bir fıkra... Beğeninize sunuyoruz.


Yeryüzündeki herkes ölür ve Tanrının huzuruna çıkar. Tanrı buyurur:
'Erkekler iki sıra olsun, bir sırada karıları tarafindan yönetilen erkekler, diğer sırada karılarını yöneten erkekler. Bütün kadınları cennete aldım, onlar meleklerle birlikte ayrılsınlar şimdi!'

Kadınlar gittikten sonra Tanrı erkeklerin karşısına geçer.
Karıları tarafindan yönetilen erkeklerin sırası kilometrelerce uzarken,
karılarını yöneten erkeklerin sırasında sadece bir adam durmaktadır.

Tanrı uzun sıradakilere hışımla bağırır:
'Kendinizden utanın! Sizi bu dünyada güç ve iradenin temsilcisi olarak yarattım!

Şuraya bak, hepiniz güçsüz, karaktersiz yüzlerce kilometrelik sıra olmuşsunuz..

Şu tarafta tek başına gururla dikilen kuluma bakın ve ondan ders alın!'
Ve ona dönerek;
'Anlat bunlara kulum; sen ne yaptın da ''Karılarını yöneten erkekler'' sırasında tek oldun?

Adam cevap verir:
-Bilmem... Karım bana burda durmamı söyledi...

Gönderen: Keriman Tevhit Ertuğrul

Emekli Öğretmen - Eskişehir

Bu haber toplam 668 defa okunmuştur
GEREKSİZ TARTIŞMALAR
Keeriman Tevhit Ertuğrul
Gereksiz tartışmalara ayıracak zamanım yok beyefendi. Ben 40 yıldır çevremi eğitmeye ve aydınlatmaya çalışıyorum.Kendi hakkımı aradığım gibi, bana ne demeyip arayamayanlarında yanında oluyorum!!!...
Bir konuyu bu kadar gereksiz olarak uzatmak,başka konularda kişinin çok da yeterli olmadığını gösterir.
Sözleriniz de "tehdit " seziyorum. Dikkat etmezsem ne olacak !!!... MERAK ETTİM DOĞRUSU. ...
Ben "Alma demesini de bilirim, Elma demesini de" bilirim. Bilmem anlatabildim mi, ya da anlayabildiniz mi???
"Edep" kelimesini de sanırım nerede kullanıldığını bilmiyorsunuz..


29 Nisan 2010 Perşembe 14:01
edep
orhan sadıkoğlu
cenabı ALLAH ı böyle saçma fıkralara konu etmek yakışık almıyor .yazılarınıza dikkat edin lütfen
26 Nisan 2010 Pazartesi 20:37
Allah Kelimesi yerine Tanrı Kelimesi Kullanılabilirmi?
Timur Güzel
Konuyla alakali yazimi asagidaki adresten vede önümüzdeki günlerde bu sitemizden okuyabilirsiniz.

http://bayburt69.com/koseyazilari/timur_guezel/timur_guezel_koseyazilari/timur_guzel_koseyazilari_16_04_2010.html
17 Nisan 2010 Cumartesi 13:05
Keriman Hanım
Asım KOCA
Keriman hanımefendi ;
Öncelikle sizi incittiysem özür dilerim . Amacım hadimi aşarak sizleri küçük düşürmek değildi . Benim kimsenin benden korkarak bir şeyler yazmasını engellemek gibi bir gayem yok
Ben İlim adamlarının sözüne inanmaktan ziyade saygı duyar ve tavsiye olarak görür araştırırım .
Diğer bi mevzu ise amaç tartışmak veya üstünlük sağlamak değil yanlış olanı beraber bulmak değimlidir . Ben yazımın hiçbir yerinde Tanrı kelimesini kullanan Müslüman olamaz imasında dahi bulunmadım . Fetva ve takva konusunda ölçümleme yaptım . Takva ve fetva arasındaki farkı bildiğinize emin olarak tekrar açıklamaya girmeyeceğim .
Sözde ve özde Müslüman olmak her kişinin kendi ferdi tasarrufunda dır . Ancak biz Müslüman ın diyen herkesin Müslüman olduğuna inanmak zorundayız çünkü ; sizin değiminizle kimsenin iç yapısını bilmiyoruz.
Yazımda sizin şahsınıza ve mesleğinize hiçbir itamda bulunmadım . Öğretmenler başımızın tacıdır. Bende sizin gibi değerli öğretmenlerin yetiştirdiği vatan hizmetinde öncü olmaya çalışan bir neferim .
Fikrimi beyan ederim sadece. Karşıya zorla benimsetme gibi bi gayem ve hayalim olmadı çünkü fikirlerime güvenirim güvendiğim içinde sadece anlatmaya çalışırım .
Fıkranın mizah ı hoş olsa da kullanılan kelime ve verilmek istenen anlam farklıdır onu beyan etmeye çalıştım taktir sizlerin .
Kadın ; benim için Allahın bize emaneti olduğu gibi her zaman fikir ve görüşlerine başvurulması gereken hayat arkadaşıdır benim için. Onun için fıkranın o kısmına benim hiçbir eleştirim olmadığını görmenizi isterdim.
Kız çocuklarının okuması benimde gayay-ı hayalimdir .
Sonuç olarak ; Ben beğenmediğim yazıları da okurum ve beğenmediğim kısımlarını müellifine aktarırım . ama sizin gibi eleştiriye kapalı olan larda olduğu gibi haklısın diyenlerde oluyor.
Emir vermek haddime değildir ; bir önceki yazımda “Sayın site yöneticisi Kardeşim Sizden ricam özür dileyerek bu yayını kaldırmanızdır” cümlesinde emir telakki eden hiçbir kelime veya ima yoktur sadece rica vardır.
Tanrı kelimesi ile ilgili sadece sizin bu sitede yayınladığınız yazı değil başka bir çok yazı okuduğuma emin olmanızı arzu ediyorum.
Ve bu okuduğum yazılarda kullanılması çok ta hoş olamadığına kanaat getirdim
Saygılarımla

Asım KOCA
Bilgisayar Mühendisi

15 Nisan 2010 Perşembe 12:14
Asım Koca beye cevabımdır
Keriman Tevhit Ertuğrul

Asım Koca Bey;
Önceliklle, sizinle herhangi bir konuda , hemfikir olmak mecburiyetinde değilim.Yorumunuzu dikkatle okudum.Önce cevap yazmayacaktım.Çünkü gereksiz tartışmaları zaman kaybı olarak görürüm.Fakat eminim ki şöyle düşünecektiniz "Kadın (ben kibarını yazdım),verecek cevap bulamadı,korktu." Cevap vereceğim.Hemfikir olmak mecburiyetinde de değilsiniz...

Ben ilim adamlarının(kadın-erkek) sözlerine inanırım.kendini herhengibir konuda yetiştirenleri de takdir eder, gönülden kutlarım. Onları sadece dinlerim..Her konuyu (İlim adamlarının fikirleri,kitapları,yazıları doğrultusunda) araştırırım.NEDEN,NİÇİN,NASIL? diye sorgularım.Sorgulamayan , okumayan bir toplum olduğumuz için yerimizde sayıyoruz.Her söyleneni körükörüne kabul ediyoruz...Hiçbir fikri körükörüne kabul etmem.Kendi doğrularımı bulurum. Yazdıklarınız sizin doğrularınız !!!...Burası FORUM değil.Sizinle öyle biryerde tartışmak isterdim.Bu yazınıza göre;Allah diyenler müslüman, Tanrı diyenler müslüman değilmiş gibi algılanıyor. Kimin nekadar müslüman olduğuna kullar karar veremez,Allah karar verir !!!... Kendi müslüman sayan bazı kişileride görüyoruz !!!!....Sözde değil, özde müslüman olmak gerekiyor. Ne üretiyoruz, ona bakalım.Bu dünyadan göçünce;geride neler bırakacağız ona bakalım.Ben öldükten sonra geride anılacak, faydası olan birşeyler bırakacağıma eminim.Vatanıma faydalı yüzlerce öğrenci yetişdirdim..."Bana bir kelime öğretenin kulu kölesi olayım" sözünü kimin söylediğini bilirsiniz sanırım.

Fıkralarda ki,yazılarda ki kelimelerden anlam çıkarmak; boşa kürek çekmektir, zaman kaybıdır...Gereksiz tartışmalar , kısır çekişmeler, kendi doğrularını karşı tarafa zorla kabul ettirmeye çalışmalar kimseye fayda sağlamaz...Bazı yazıları anlamak ve gülmeyi bilmek gerekir.Yani fıkra ve mizahı bilmek gerekir.Verilen mesajları almak ve algılamak gerekir..

Fıkrada ki, kadınların erkekleri yönetmesi de sizi rahatsız etmiş görülüyor...Kadının adı olmamalı, elinin hamuruyla erkek işine karışmamalı,karnından sıpayı-sırtından sopayı eksik etmemeli.Kısacası Kadının adı olmamalı. Hernekadar bazıları kadını yok farzetseler de, kadının adı vardır., olmaya da devam edecektir...

Ben özbe öz Bayburt'luyum. Bayburt'da aile yapısı ATAERKİL gibi görünse de ANAERKİL aile yapısı vardır.(Ninelerimizi, ezelerimizi,bibilerimizi, bacılarımızı düşünün. Evde kimin sözü geçer?)Bugün Bayburt'um ilerlemediyse, büyümediyse, zamanında kız çocuklarının okutulmamasındandır.Kadınları okumayan toplumlar, geri kalmaya mahkümdur.)

Sonuç olarak; beğenmiyorsanız yazılarımı okumayın efendim.Bu konu da özgürsünüz. Emriniz olur Asım bey.Benim yazılarımı emriniz üzerine hemen kaldırırlar..
Aynı sitede "Tanrı Kelimesi Hakkında Açıklama" başlıklı bir yazım da (alıntı) var.Okumuş olsaydınız, bu yorumu yapmazdınız..

Keriman Tevhit Ertuğrul(62)
Emekli Öğretmen
11 Nisan 2010 Pazar 18:30
DİĞER HABERLER