ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
PİYASALAR
DOLAR
1,5185
EURO
1,9630
IMKB
59.508
ALTIN
386,74
POSTA LİSTESİ
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara12/35 ºC
Erzurum5/25 ºC
İstanbul21/33 ºC
İzmir20/33 ºC
NÖBETÇİ ECZ.
Yasal Uyarı

“CanBayburt.com” internet sitesi, demokratik araçların kullanımı suretiyle Mahalli İdaremize ve Ülkemize etkin katkı sağlamayı amaçlayan; Anayasamızın ikinci maddesinde yerini bulan Temel Nitelikleri özümseyen;  yasalara saygılı bir bilgi paylaşım platformudur.

Bu esası paylaşan Sayın Kullanıcılarımızı ve Ziyaretçilerimizi muhtemel yasal sorunlara karşı korumak amacıyla: 

-5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili diğer mevzuat uyarınca, izin almaksızın ve kaynak gösterilmeksizin farklı bir ortamdan alınarak sitemizde yayınlanan veya sitemizden alınarak başka bir ortamda kullanılan bilimsel yazı, makale, şiir, müzik eseri vb. eserlerin, tazminat ve ceza davası açma hakkı tanıyabileceğini;

-5651 sayılı yasa, TCK. ve diğer mevzuat uyarınca, sitemizde içerik yayınlayan kişilerin şahsi sorumluluklarının bulunduğunu; yayınlanan içeriğin, bundan  zarar gören kişilere tazminat ve
ceza davası açma hakkı tanıyabileceğini;  önemle ve saygıyla bilgilerinize sunarız.

Hepimizin bildiği gibi;  bu site, yurtdışında yaşayan ve aynı memleketten olan insanlarımızı biraraya getirip, onların aralarındaki haberleşmeyi sağlamayı ve hasret gidermelerini kendisine amaç ve görev olarak benimsemiştir. 

Tabii ki; hemşehrilerimizin bazı konularda görüş ve fikirleri olacaktır. Bu amaca hizmet eden zaten bir ‘Misafir Defteri’miz mevcuttur. Fakat ne yazık ki, bu ‘platform’ bazen amacına uygun kullanılmamaktadır. Son gelişmeler bunu teyid eder nitelikte gelişti ve biz bundan açıkçası büyük bir rahatsızlık duyduk.

Biz herkesin fikirlerini isim belirterek, rahatça ve her platformda hiçbir baskıya maruz kalmadan ifade etmelerini savunuyoruz. Bu fikirler ne olursa olsun; karşısına ancak yine ‘fikir’ bazında cevap verilmesine taraftarız.

Hiç kimse; adı, ünvanı veya sanı ne olursa olsun, insanları fikirleri ve görüşlerinden dolayı küçümsemeye ve hakaretamiz ifadeler kullanarak tahkir etmeye hakkı olmadığına inanıyoruz. 

Can Bayburt olarak düzeyi yerlerde sürünen ve hakaret içeren ifadelere bundan böyle sitemizde yer vermeme kararı aldık. Bu konuda bundan böyle taviz vermeyeceğiz. Çünkü bu site, insanların dostluk ve kaynaşmalarına vesile olması için kurulmuştur.

İnancımız odur ki; Kimse doğduğu yeri seçmediği gibi milliyetini de belirlemesi mümkün değildir. Bu tasarruf ancak ve ancak  ‘Yüce Mevla’ya aittir! Bu gerçeklerin ışığında inancımız; kimse, kimseden milliyetinden ve doğduğu yerden dolayı üstün değildir. Üstünlük kavramı ve kriterinin ancak ve ancak ‘insanlığa’ hizmet etmekle olacağını savunuyoruz. Çünkü biz, Hakk’a hizmetin, halka hizmetten geçtiğine inananlardanız.

Temennimiz, hemşehrilik bilincimizi, kimseyi küçümsemeden muhafaza etmek ve dayanışma ruhumuzu saygı ve sevgimizi yitirmeden canlı tutmaktır...

Unutmayalım; Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarında yaşamış olan Şeyh Edebali şöyle demiştir:

‘İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın!..’ İnsanı ortadan kaldırdığımız zaman; ne hemşehricilik kalır ne de vatan bilinci!... Onun için düsturumuz; ‘her şey insanın mutluluğu ve esenliği içindir...’

not: Saygıdeger ziyaretçilerimiz, Misafir Defterine isim ve E- Mail adresi olmayanların mesaji yayınlanmayacaktır... Politika, din ve spor içerikli mesajlar hassasiyet yaratan konular oldugu için lütfen bu konularda mesaj yazmayalım... Ayrıca hakaret içeren ve herhangi birini küçük düşüren mesajlara kesinlikle yer verilmeyecektir.

Saygılarımızla...

CanBayburt Yayın Kurulu